Kancelaria to kilkunastoosobowy zespół prawników posiadających bogate doświadczenie w zakresie wiodących obszarów naszej praktyki, którzy zajmują się obsługą przedsiębiorców, zarówno krajowych jak i zagranicznych.

Oto partnerzy/osoby nadzorujące działy merytoryczne i pozostałych prawników:

Marek Kujawa

Adw. Marek Kujawa - Partner Zarządzający, nadzoruje działy: nieruchomości, inwestycje budowlane, sprzedaż i nabywanie spółek, prawo korporacyjne, kontrakty handlowe.

Adwokat, prawnik praktykujący od 1998 r.

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, Szkoły Prawa Angielskiego University of Cambridge, Uniwersytetu Poitiers we Francji (D.E.S.S. - Dyplom Studiów Francuskiego i Europejskiego Prawa Handlowego), uczęszczał do Szkoły Prawa Niemieckiego Uniwersytetu w Bonn. Aplikację adwokacką ukończył w Warszawie.

4 lata prowadził ze studentami zajęcia z prawa cywilnego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Doradca dużych podmiotów polskich i zagranicznych. Obsługiwał jako adwokat i negocjator wielomilionowe transakcje oraz wszelkie czynności prawne m.in. z zakresu: (i) inwestycji budowlanych - obsługa całego procesu inwestycyjnego budów i modernizacji, (ii) obrotu nieruchomościami: zbycie, nabycie, dzierżawa, dzierżawa zwrotna (iii) skomplikowanych umów handlowych, franszyzowych, barterowych, o zarządzanie etc. (iv) sprzedaży, nabywania spółek z o.o. i akcyjnych (v) emisji obligacji.

Negocjował z takimi podmiotami jak: Deutsche Bank, Dom Development, ECE, Echo Investment, Eiffage, Enterprise Investors, GTC, Holding Liwa (bracia Likus), grupa Ikea, Karmar, Mitex, Orco, Porr, RDBud, Skarb Państwa, Starman, Warbud, ZPR.

Zna doskonale specyfikę pracy korporacyjnej i życie przedsiębiorstw: był dyrektorem departamentu prawnego holdingu wchodzącego w skład dużej grupy międzynarodowej, a także sekretarzem generalnym oraz członkiem komitetu wykonawczego jednej z największych spółek notowanych na Warszawskiej Giełdzie. Wchodził w skład zespołów kryzysowych oraz „task force”. Negocjował wiele porozumień ze związkami zawodowymi.

Pracuje w języku polskim, francuskim i angielskim, posługuje się też językiem niemieckim i hiszpańskim.

Partner Zarządzający i współwłaściciel EBCG (European Business Consulting Group) - Negotiators & Strategists - jednej z pierwszych na polskim rynku firm, która od 2002 r. zajmuje się kompleksowo negocjacjami biznesowymi i strategią oraz prowadzi w tym zakresie szkolenia. Kieruje zespołem psychologów, specjalistów od strategii oraz negocjatorów będacych praktykującymi prawnikami.

Marek Kujawa jest pomysłodawcą i Prezesem Zarządu Instytutu Negocjacji i Strategii. INiS to fundacja, której celem jest organizowanie oraz wspieranie badań i analiz w zakresie negocjacji i strategii - w oparciu o różne dziedziny nauki. Wzorem dla Instytutu jest unikalny na skalę światową Harvard Negotiation Project. INiS ma też ambicję stać się tzw. „think tankiem” (skarbnicą wiedzy) dla firm i instytucji.

Marek Kujawa jest pomysłodawcą i Prezesem Zarządu Fundacji „Młode umysły dla Polski” (w rejestracji), która ma poszukiwać studentów i absolwentów wyższych uczelni, wybitnie uzdolnionych humanistycznie oraz posługujących się kilkoma językami obcymi. Fundacja ma ambicje tworzyć dla nich w kraju warunki do zawodowego rozwoju w służbie publicznej oraz w biznesie i zapobiegać w ten sposób ich emigracji. Drugim celem Fundacji jest tworzenie i wspieranie zespołów merytorycznych typu „think tank” zajmujących się opracowywaniem istotnych i skomplikowanych zagadnień oraz rozwiązywaniem problemów społecznych i biznesowych.

Jacek Kujawa

Adw. Jacek Kujawa - Partner, nadzoruje działy: odzyskiwanie należności, postępowania sądowe i arbitrażowe.

Jacek Kujawa ukończył Wydział Prawa Uniwersytetu Warszawskiego, Studium Podyplomowe Handlu Zagranicznego Wyższej Szkoły Planowania i Statystyki w Warszawie (dzisiejsza SGH) oraz Studium Podyplomowe Prawnej Problematyki Handlu Zagranicznego na Uniwersytecie Warszawskim.

Do jego specjalizacji należą: inwestycje budowlane, wszelkie transakcje w imporcie i eksporcie, transakcje nieruchomościowe, sprawy korporacyjne, windykacja oraz postępowania sądowe i arbitrażowe.

Świadcząc pomoc prawną podmiotom krajowym i zagranicznym inwestorom, w ciągu ostatnich 45 lat obsługiwał setki transakcji oraz procesów sądowych i arbitrażowych. Był dyrektorem departamentów prawnych central handlu zagranicznego i wielu prywatnych spółek.

Arbiter oraz arbiter przewodniczący rekomendowany przez stałe sądy polubowne: b.Kolegium Arbitrów przy Polskiej Izbie Handlu Zagranicznego w Warszawie, Sąd Arbitrażowy przy Krajowej Izbie Gospodarczej Warszawie; arbiter orzekający w sprawach rozpatrywanych przez Sąd Arbitrażowy przy Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan w Warszawie, Sąd Polubowny przy Związku Banków Polskich w Warszawie i przez Międzynarodowy Sąd Arbitrażowy przy MIH w Paryżu.

Arbiter oraz arbiter przewodniczący arbitraży „ad hoc” krajowych i z udziałem podmiotów zagranicznych (w tym wynikających z kontraktów zawartych na podstawie warunków FIDIC).

Członek Komisji Rozjemczej w Sporach w ramach FIDIC wyznaczany przez Wykonawców i Zamawiających.

Pełnomocnik procesowy we wszelkich sprawach z zakresu inwestycji budowlanych, tak po stronie inwestorów, jak i wykonawców.

Od 2001r. Sędzia Sądu Dyscyplinarnego Izby Adwokackiej w Warszawie.

Joanna Sterniak-Kujawa

Adw. Joanna Sterniak–Kujawa - Partner: nadzoruje dział związany z prawem rodzinnym i cywilnym (dla członków zarządów i rad nadzorczych korporacji).

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego i jego wieloletni pracownik naukowy. Ukończyła kolejno trzy aplikacje: sędziowską, radcowską i adwokacką, zakończone egzaminami.

Specjalizuje się od ponad 35 lat w sprawach z zakresu: prawa cywilnego, w tym spadkowego, prawa rodzinnego oraz prawa gospodarczego w kontekście zagadnień majątkowo-małżeńskich.

Prowadząc praktykę cywilistyczną szczególną uwagę poświęca problematyce wiążącej się z instytucjami prawa rodzinnego, jak też instytucji konkubinatu.

Doradza i reprezentuje w procesach w sprawach dotyczących: separacji, rozwodu lub ustanowienia przez sąd rozdzielności majątkowej między małżonkami.

Zajmuje się kwestiami towarzyszącymi orzekaniu o separacji lub rozwodzie takimi jak: alimenty dla współmałżonka i dzieci, przyznanie władzy rodzicielskiej, ustalenie kontaktów rodziców żyjących w rozłączeniu z dzieckiem oraz jego miejsca pobytu.

Prowadzi negocjacje ugodowe między małżonkami, którzy po ustaniu między nimi wspólności majątkowej chcą dokonać ugodowego rozliczenia dotychczasowego majątku. Występuje w charakterze pełnomocnika procesowego również w postępowaniu sądowym zmierzającym do podziału takiego majątku także wtedy, gdy o ugodzie nie ma mowy.

Doradza oraz reprezentuje jednego z byłych małżonków, gdy już została orzeczona w ich związku separacja lub rozwód, a zależy im na podziale posiadanego majątku wspólnego powstałego np. w wyniku działalności gospodarczej jednego lub obojga, zwłaszcza w sytuacji zagrożenia egzekucją ze strony wierzycieli, których dłużnikami są oboje lub jedno z nich.

Zajmuje się również sporządzaniem umów o charakterze osobisto-majątkowym między osobami pozostającymi w konkubinacie doradzając jak skutecznie zapobiec wieloletnim procesom rozliczeniowym z tytułu konkubinatu lub pokrzywdzeniu jednego z konkubentów.

Długoletnia praktyka zawodowa i w efekcie zdobyte doświadczenie zaowocowało w 1995 roku wydaniem książki, monografii pt. „Małżeńskie umowy majątkowe (intercyzy) na tle majątkowych stosunków małżeńskich” (Wydawnictwo Twigger SA – „Rzeczpospolita”, ze słowem wstępnym ówczesnego jej Naczelnego Redaktora Dariusza Fikusa). Książka cieszyła się powodzeniem i do dnia dzisiejszego jest cytowana przez autorytety naukowe w publikacjach książkowych z dziedziny prawa rodzinnego, a także jest przywoływana w komentarzach do Kodeksu Rodzinnego i Opiekuńczego.

Wychodząc naprzeciw potrzebom banków została współautorką książki pt. „Kredytowanie działalności gospodarczej małych przedsiębiorców (z uwzględnieniem zagadnień majątkowo-małżeńskich)” Wydawnictwo Twigger SA, Biblioteka Bankowca 2001. Tam też przedstawiła problemy wynikające ze skonfliktowanych stosunków małżeńsko-majątkowych w rodzinie na tle prowadzonej przez jednego lub oboje małżonków działalności gospodarczej w różnych formach prawnych i ich odpowiedzialności wobec banków jako wierzycieli z uwzględnieniem również problematyki egzekucyjnej.

Sędzia Sądu Dyscyplinarnego Izby Adwokackiej w Warszawie 4 kadencji (2001-2013)